Site Overlay

Napęd hybrydowy – czy to dobre rozwiązanie?

Najnowsze modele samochodów różnych marek, które opuszczają salon są właśnie modelami aut hybrydowych. Dlaczego popularność takiego napędu rośnie i czy naprawdę sprawdza się on w praktyce? Co warto wiedzieć na temat samochodów hybrydowych?

Najnowocześniejsze rozwiązanie w dziedzinie napędów

Czołowi producenci samochodów ukazując swoje plany, co do premiery nowych modeli na przyszłe lata w swojej ofercie zazwyczaj proponują albo samochody z napędem elektrycznym albo z napędem hybrydowym (co spotyka się znacznie częściej). Hybryda jest w pewien sposób genialnym rozwiązaniem pośrednim – jest tania w użytkowaniu, a także przyjazna dla środowiska. W samochodach hybrydowych mamy do czynienia zarówno z silnikiem benzynowym jak i z silnikami elektrycznymi. Silnik elektryczny w takim układzie ma wspierać silnik benzynowy. Oznacza to, że można ruszać, a także pokonywać niewielkie odległości bez konieczności uruchamiania silnika benzynowego i bez zużywania paliwa. Osoby, których pasją jest motoryzacja być może wiedzą, że pionierem tej technologii już 20 lat temu była Toyota.

W jakich warunkach sprawdzi się samochód hybrydowy?

Aby faktycznie móc sensownie oszczędzać na paliwie trzeba pokonywać niewielkie odcinki, a także częściej hamować, a te zadania umożliwia jazda po zatłoczonym, zakorkowanym mieście. Dlatego też uważa się, że samochody hybrydowe są wprost idealnymi samochodami miejskimi. Dodatkowo statystyki pokazują, że hybrydy pozwalają sporo zaoszczędzić na ich serwisowaniu. W dużej mierze wynika to z większej niezawodności silników hybrydowych, a także ich prostszej konstrukcji w porównaniu na przykład do diesli.
Samochody hybrydowe nazywane są samochodami przyszłości. Już w tym momencie produkcja nowych samochodów czołowych marek napędza pracę wielu zakładów, także i w Polsce. Dodatkowo, poprzez mniejsze zużycie paliwa spada też emisja zanieczyszczeń do środowiska naturalnego, z tego względu są one uważane za znacznie bardziej ekologiczne. Z roku na rok mają pojawiać się coraz to nowe modele aut posiadających napęd hybrydowy.

1 thought on “Napęd hybrydowy – czy to dobre rozwiązanie?

Dodaj komentarz